25.lut.2025

Mały salon w bloku – aranżacje i pomysły na salon

Aranżacja salonu w bloku powinna być bardzo przemyślana, aby postawić na wielofunkcyjne meble, ale też nie marnować niepotrzebnie przestrzeni i zagospodarować ją w najlepszy możliwy sposób.

Proplo | 11 min czytania
Wnętrze jadalni w stylu eklektycznym, japandi, minimalistycznym, soft minimalizm.

Z tego artykułu dowiesz się:

1

Jak urządzić mały salon w bloku, aby był funkcjonalny i stylowy?

2

Jakie rozwiązania sprawdzą się w salonie połączonym z kuchnią, jadalnią lub sypialnią?

3

Jaki stół i sofa najlepiej pasują do małego salonu?

4

Jakie dodatki i kolory sprawią, że mały salon będzie wyglądał na większy?

Chcecie urządzić mały salon w bloku z funkcjonalnym, widowiskowym stołem? Zróbmy to razem, bo pomożemy wam skutecznie zająć się niewielką przestrzenią, a także zaprojektować ją w modny, nowoczesny sposób. Z nami dowiecie się, jak zaaranżować salon krok po kroku i o czym trzeba pamiętać przy takim remoncie.

Aranżacja salonu w bloku powinna być bardzo przemyślana, aby postawić na wielofunkcyjne meble, ale też nie marnować niepotrzebnie przestrzeni i zagospodarować ją w najlepszy możliwy sposób. Na każdy metraż potrzeby jest dobry pomysł i dobre zarządzanie dostępnym miejscem, ale damy sobie radę!

Mały salon – aranżacje różnych przestrzeni

Mały salon w bloku ma to do siebie, że najpewniej będzie połączony z innym pomieszczeniem i w zależności od potrzeb służył za nasze całe centrum dowodzenia. W szczególności w przypadku kawalerek czy malutkich metraży musimy nauczyć się, jak uniwersalnie podejść do aranżacji takich miejsc. Tutaj zajmiemy się przykładami różnych połączeń, gdy salon jednocześnie staje się naszą kuchnią, jadalnią lub sypialnią.

Aranżacje małego salonu z kuchnią

Bardzo popularny motyw, gdy stawiamy na otwartą kuchnię, chcemy przedzielić ją blatem lub wyspą i ustanowić integralną częścią salonu. Pamiętajmy, że na niewielkim metrażu takie połączenie pomoże nam zyskać wizualnie więcej miejsca, bo jednak każda dodatkowa ściana „pożera” trochę przestrzeni. 

Najważniejszy będzie wybór blatu lub wyspy, chociaż stolik jadalny też może stanowić naszą fizyczną granicę między oboma pomieszczeniami, które stanowią jedność. Stojący blat będzie o tyle praktycznym rozwiązaniem, że zarówno przygotujemy na nim posiłki, jak i dostawimy krzesła dla gości, aby mogli uraczyć się przy nim drinkiem. I nie potrzebujemy wtedy żadnej ściany, aby właśnie w tym miejscu czuć, kiedy przenosimy się między kuchnią a salonem.

Stół z kilkoma krzesłami też spełni swoją funkcję i będzie bardzo wielofunkcyjny, bo możemy tam zarówno kroić i przygotowywać jedzenie, jeść, ale również pracować. W zasadzie stół powinien wypełnić wszystkie nasze potrzeby w tej przestrzeni. Zainstalowanie go też będzie o wiele prostsze. Najważniejsze to rozeznać się w specyfice naszego mieszkania i zastanowić się, jak najlepiej wypełnić dostępne miejsce. Jedni dysponują po prostu długim, ale wąskim korytarzem miejsca, gdzie zmieścimy kuchnię oraz mały salon, a inni będą aranżować ją bardziej w kwadratowym obszarze.

Salon ze stołem w stylu art deco i vintage z drewnianym stołem i kolorowymi krzesłami.
Projekt: Soft Studio

Aranżacje małego salonu z jadalnią

Tu mówimy o bardzo podobnym przypadku do tego powyżej. Naszą jadalnię zagospodarujemy najpewniej w formie stołu z kilkoma krzesłami w zależności od wielkości rodziny i potrzeb. Warto pamiętać, że na naprawdę niewielkim metrażu okrągły stół pozwoli nam zaoszczędzić trochę miejsca, dlatego warto w pierwszej kolejności rozważyć taki stolik choćby z trzema krzesłami, niż na siłę próbować upychać tam prostokątną ławę z sześcioma miejscami. Do tego wisząca lampa nad stołem będzie rozwiązaniem nie tylko praktycznym, lecz również umiejętnie wydzielającym przestrzeń.

Dla osób walczących z niedoborem metrów kwadratowych zasugerujemy również opcję składanego stołu, który z łatwością przeniesiemy, schowamy lub… rozłożymy. Najlepiej sprawdzą nam się meble mobilne i proste do przeniesienia w dowolnym momencie. 

Jednym z rozwiązań jest też uczynienie jadalni z naszej sofy, czyli postawienie stolika jadalnianego tuż przed nią. Zagospodarowanie kanapy w ten sposób sprawi, że nie będziemy potrzebowali dodatkowego stołu i krzeseł do jedzenia, lecz pamiętajmy również o minusach tego rozwiązania. Nasze plecy mogą nam później wypominać, o ile zdecydujemy się na zbyt niską ławę i boleśnie będziemy je nadwyrężać przy każdym posiłku. Dysponując małym salonem, możemy stolik do jedzenia postawić przed kanapą, lecz miejmy na uwadze, że pozbawimy się komfortu przy spożywaniu posiłków. Plecy są dzisiaj chorobą generacyjną i zwłaszcza z wiekiem odzywają się coraz częściej, więc przy takich aranżacjach warto postawić na dobre krzesełko i stolik na wysokości, do której nie będziemy musieli się nieustannie schylać.

Aranżacje małego salonu z sypialnią

Może też zdarzyć się tak, że salon będzie dla nas wszystkim, czyli zarówno przestrzenią dzienną, jak i nocną. Często łóżko zainstalowane przy ścianie możemy oddzielić na przykład kurtyną, zasłonami lub ścianą ze szklanymi elementami. Innymi pomysłami na oddzielnie łóżka od kanapy są regały wypełnione akcesoriami, parawan, ściana z karton-gipsu czy schowanie go za średniej wielkości meblami.

Jeśli bardzo chcemy szachować miejscem, to wypada rozważyć chowane lub składane łóżko, które jednocześnie będzie pełnić funkcję sofy za dnia. Istnieją oczywiście chowane łóżka, które później możemy przywrzeć do ściany lub schować w szafie, znacząco oszczędzając przestrzeń za dnia, lecz sama wygodna, rozkładana sofa również powinna odpowiedzieć na nasze potrzeby. Pamiętajmy o jednym: sofa nie równa się łóżko! Jeśli chcemy mieć dwa w jednym, w pierwszej kolejności rozejrzymy się za wygodnym meblem na noc, bo inaczej znowu dostaniemy telefon z pretensjami od naszych pleców. Jeśli na sofie siedzi się wygodnie za dnia, nie oznacza, że później będziemy komfortowym miejscem do spania, a w ten sposób możemy wyrządzić sobie wiele krzywdy. Najpierw trzeba sprawdzić, czy to miejsce, w którym będziemy się dobrze wysypiać.

We wszystkich powyższych rozwiązaniach raczej stawiajmy na proste meble i minimalizm, odpuszczając wymyślne dekoracje. Mała przestrzeń nie lubi przeładowania. A kończąc wątek połączenia salonu z sypialnią – pamiętajmy o prywatności. Parawan, zasłony czy tymczasowa ścianka bardzo nam pomogą, aby położyć się spać bez obawy o to, że inni domownicy będą nas obserwować z salonu.

Mały salon z sypialnią w stylu nowoczesnym i skandynawskim z beżowym łóżkiem i szarymi ścianami.
Projekt: Aato. Architektura Wnętrz

Jak urządzić mały salon? Najważniejsze wskazówki

Aranżacja małego salonu w bloku ma to do siebie, że zawsze będziemy bardziej narzekać na niedobór miejsca, niż jego nadmiar. Więc trzeba je właściwie szanować i nie wpędzać się w kłopoty. Możemy zorganizować się najlepiej na świecie, wykonać wybitny plan przestrzenny, ale jeśli nie potrafimy utrzymać porządku w mieszkaniu, prędzej czy później pogrążymy się w chaosie.

Minimalizm to klucz do przestronności

Każdy człowiek ma tyle przechowywanych rzeczy – typu dokumenty, zimowe ubrania, pamiątki czy buty na inną porę roku – że nie musimy przesadzać z dodatkami w salonie, aby nadać mu charakteru czy koloru. W głowie należy przestawić się na minimalizm, bo czym mniej przedmiotów władujemy do małego salonu, tym bardziej przestrzenny będzie się wydawał. Ten stan rzeczy należy utrzymywać regularnie, a nie tylko przy remoncie.

Światło i kolory optycznie powiększają wnętrze

Mały metraż możemy optycznie powiększyć poprzez dobre światło, ale również jasne, rozświetlające albo pastelowe kolory, dlatego warto to również wziąć pod uwagę przy planowaniu ścian czy mebli. Nie bójmy się eksperymentować ze światłem i nie ograniczajmy się do jednego, głównego źródła. Naturalne światło jest ważne, ale szczególnie zimą docenimy, ile dają nam kinkiety, miejscowe oświetlenia oraz stojące lub wiszące lampy. 

Wielofunkcyjne meble i myślenie pionowe

Kolejne wskazówki to wielofunkcyjne meble oraz wprowadzenie myślenia pionowego. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w szafkę pod telewizorem, to oprócz estetyki niech zaoferuje nam również pakowność. Uniwersalny stolik może służyć nam jako miejsce do picia kawy, służbowych calli, ale też ugniatania ciasta na pizzę czy romantycznych kolacji. Warto też rozejrzeć się po ścianach i dostrzec, ile jest tam niewykorzystanej przestrzeni… tak naprawdę planować miejsce powinniśmy do samego sufitu. Mobilne regały sprawdzą się lepiej niż masywne szafy, a na każdej ścianie znajdzie się miejsce na podwieszaną półkę czy nawet wysoko umieszczoną szafkę, do której będziemy zaglądać w trakcie potrzeby. Jeśli obawiamy się, że gdzieś nie dosięgniemy, to mnóstwo sklepów oferuje malutkie, ozdobne drabinki, które nawet można przechowywać na ścianie.

Pamiętajcie, aby mierzyć siły na zamiary… jeśli salon jest malutki, to lepiej też odnajdą się w nim proparcjalne, lekkie wizualnie meble czy sofa. Nie wpychajmy potężnych, gigantycznych szaf do miejsca, gdzie liczy się każdy metr. Zobaczycie też, ile dobrego mogą dać lustra czy szklane powierzchnie. Warto wykorzystać ten patent w dekoracjach albo nawet wykończyć jedną z szafek lustrzanym frontem.

Wnętrze salonu w stylu minimalistycznym, nowoczesnym i skandynawskim z zieloną sofą.
Projekt: AAG architektura

Meble do małego salonu w bloku

Zajmijmy się głównie niezbędnymi meblami, czyli kanapą lub sofą, stolikiem (kawowym) oraz meblami do przechowywania ubrań. To nasze najważniejsze wydatki do przemyślenia. Warto zastanowić się, jaką funkcję mają spełniać i gdzie chcemy trzymać rzeczy użytku codziennego – w większej szafie, w regałach, pojemnikach czy może jeszcze innym pomieszczeniu.

Z kolejnych elementów warto mieć na uwadze oświetlenie, pewnie telewizor albo jakiś sprzęt grający, a także zupełnie opcjonalnie fotele, pufy czy stół do jedzenia. To już zależne od naszego projektu. Tak samo jak pomysł na podłogę i pytanie, czy będziemy inwestować w dywan na podłodze. Niech każdy mebel będzie kompaktowy, uniwersalny i lekki wizualnie, co można osiągnąć chociażby poprzez delikatniejsze wykończenia czy nóżki.

Jaki stół wybrać do małego salonu?

Najlepiej taki, który zajmuje niewiele miejsca. Sprawdzą się wszystkie składane i rozkładane opcje. Wyobraźcie sobie, że w każdej chwili możecie złożyć stół i ustawić go przy ścianie, zyskując wiele przestrzeni. Albo odwrotnie: rozłożyć stolik i nagle ugościć 6 przyjezdnych, a nie tylko 2-3 domowników. Najbardziej zyskują tutaj opcje, które pozwolą nam się dostosować do konkretnego scenariusza.

Pamiętajcie, że okrągłe i owalne stoły zajmują mniej przestrzeni niż prostokątne, więc to kolejna wskazówka dla oszczędności miejsca. Alternatywą mogą być też wysuwane stoły zamocowane do ściany lub blat przy oknie, bo on również spełni swoją funkcję, a zarazem da nam naturalnie oświetlone miejsce do jedzenia.

Sofa czy narożnik do małego salonu?

W tej rywalizacji w bardzo małych salonach zdecydowanie wygrywa sofa, bo zwyczajnie jest mniejsza i nie zajmie tyle miejsca. Narożnik będzie opcją, gdy potrzebujemy więcej miejsc do siedzenia oraz dokładnie planujemy jego wykorzystanie. Nie skreślamy tej drugiej opcji, bo przecież możecie pójść na kompromis, decydując się na mniejszy narożnik albo sofę z ottomanem. 

Kanapa po prostu zajmie mniej miejsca i w związku z tym łatwiej nią zarządzać, ale za to nie pomieści tylu osób do siedzenia. Przy większej liczbie gości i tak będziemy musieli radzić sobie z dodatkowymi krzesłami, a tak przynajmniej moglibyśmy wykorzystać pojemność narożnika.

Nowoczesne wnętrze kuchni z szarymi meblami, zieloną sofą i industrialnymi akcentami.
Projekt: Pracownia WAM

Aranżacja małego salonu – czym go uzupełnić?

Przechodzimy do wątków drugorzędnych, czyli potencjalnie zakupów, na które możemy sobie pozwolić w przyszłości czy na etapie finalizacji projektu. Wiadomo, że przy samych niezbędnych meblach pozostanie lekkie poczucie, że czegoś tu brakuje, aby poczuć duszę tego pomieszczenia. O czym wtedy warto pomyśleć?

Dywan do małego salonu

Ten element może zupełnie odmienić klimat i tożsamość naszego małego salonu, bo opcji wyboru jest mnóstwo. Jasne, że możemy zainwestować w duży, kolorowy, orientalny dywan i dodać nim mnóstwo energii do salonu, lecz nawet niewielki, powabny, mniejszy dywanik też będzie wyrazistym akcentem.

Wspominaliśmy już, że wybór potężnych mebli możemy dać odwrotny efekt i przytłoczyć pomieszczenie, więc podobnie uważamy w tym kontekście. Jasny, estetyczny dywanik, najlepiej jednolity lub z delikatnymi wzorami, będzie odpowiednim upiększeniem salonu. Dostosujmy go do sofy oraz stolika kawowego, aby ten tercet wspaniale ze sobą współgrał. Dywan doda ciepła pomieszczeniu i sprawi, że będzie znacznie bardziej przytulne.

Dekoracje ścienne

Mniej, ale konkretniej, czyli jak upiększyć nasze ściany. Najlepiej jakimś trafiającym do nas obrazem lub kupioną na wakacjach pamiątką z pięknym przekazem. Ten typ dodatków nie zajmie nam miejsca na podłodze, a będzie detalem zwracającym uwagę i przyciągającym wzrok. 

Sami rozważcie, co najbardziej do was przemawia: może dekoracyjne lustro? A może właśnie artystyczne obrazy, motywy nawiązujące do podróży czy naszych ulubionych krajów albo nasze osobiste pamiątki z dalekich wojaży. Prywatne fotografie, pamiątki bliskich czy książki mówiące o nas na półkach sprawią, że wypełnimy przestrzeń naszą historią.

Rośliny czy oświetlenie

Prawdziwie relaksującą czy romantyczną atmosferę mogą stworzyć nam dodatkowe światła. Warto pochylić się nad czymś więcej niż tylko głównymi lampami. To może być game changer całego salonu, gdy będziemy mogli pograć kolorami lub intensywności, ale nawet nie przesadzając – po prostu w nieco przyciemnionym pomieszczeniu odpoczywać wieczorami z klimatycznym oświetleniem.

Warto spojrzeć na salon punktowo. Wiele głębi mogą mu dać taśmy LED za telewizorem lub przy półkach, gdy podkreślą nastrój danego fragmentu pomieszczenia. Smukła stojąca lampa przy sofie lub kinkiety działające na wyobraźnię też ozdobią atrakcyjnie salon. Zagrajmy tymi efektami, a szczególnie wieczorami poczujemy się jak w zupełnie innym miejscu.

Za dnia natomiast energią obdarzą nas rośliny1, bo zieleń nie tylko pozytywnie wpływa na samopoczucie, ale i jakość powietrza czy odczucia artystyczne. Taka już natura człowieka, że ciągnie nas do roślin. I powinniśmy o tym pamiętać, jak i pielęgnować je. Niewielkie rośliny doniczkowe będą pewnym obowiązkiem, ale oczyszczą powietrze i popracują nad atmosferą, tak samo jak świeczki czy designerskie elementy na półkach. Jeśli nie wiecie na jaką roślinę postawić, warto poszukać sansewierii, monstery, kalatei czy fikusa. Palma raczej będzie pasować do większych przestrzeni.

Wnętrze jadalni w stylu art deco, boho i glamour z drewnianym stołem i kolorowymi krzesłami.
Projekt: bajzel studio

Mały salon w bloku a udana aranżacja

Istnieje kilka zasad, dzięki którym mały salon w bloku czy kawalerce zostanie urządzony tak, by maksymalnie wycisnąć potencjał z tej przestrzeni. W końcu chodzi nam o to, by uwypuklić jego atuty oraz wykonać parę małych trików, aby wcale nie wydawał się tak niewielki, jak mówi o tym jego metraż.

Jasne ściany

Zaczynając od tego, co będzie opatulało salon, czyli kolorystykę ścian. Wielokrotnie podkreślaliśmy uniwersalną prawdę mówiącą o tym, że jasne barwy pomogą nam dać więcej przestrzenności w mieszkaniu. Ciemnymi barwami możemy tylko przytłoczyć i zamknąć wizualnie salon, a nie chcemy, aby przypominał malutką klitkę.

Faworyzować go powinny kolory jasne, beżowe, kremowe lub pastelowe. To nie musi być klasyka, bo śmiało zachęcamy do postawienia na miętowy, błękitny czy pastelowy albo pudrowy róż. Nie musicie się ograniczać, ale pamiętajcie, że tzw. miękkie kolory będą bardziej sprzyjać w małych przestrzeniach. Jeśli boicie się takiego eksperymentu, może spróbujcie pomalować tylko jedną ścianę w innym, pastelowym kolorze?

Połyskująca podłoga

Warto chociażby dlatego, że doprowadzimy do gry światłem. Połyskująca podłoga będzie je odbijać, co podobnie jak szklane przestrzenie sprawi, że dostaniemy poczucie bardziej przestronnego salonu. Takimi sztuczkami możemy nadawać mu obszerności. Chociażby płytki lub panele z połyskiem sprawią, że pokój dodatkowo zyska. Identycznie w przypadku lakierowanych parkietów.

Będziemy musieli pracować, aby nasza podłoga nie utraciła tego początkowego blasku, lecz zdecydowanie na tym skorzystamy. Jasne drewno lub jego imitacja, podobnie jak wykończenia przypominające marmur, powinny rozświetlić centralny pokój mieszkania.

Meble na wymiar

Tutaj po prostu gramy centymetrami w przypadku mebli na wymiar. Małe salony mają to do siebie, że nierzadko mówimy o specyficznych przestrzeniach i kształtach, dlatego możemy oszczędzić trochę miejsca. Nawet jeśli mówimy o jednym regale więcej czy lepiej dopasowanej strukturze mebli.

Sieciowe rozwiązania zmuszą nas do kombinacji i zabawy w układankę oraz dopasowywanie każdego mebla. O wiele bardziej komfortowym rozwiązaniem będzie zbudowanie tego planu na własną modłę, a następnie zamówienie wymarzonych mebli. W ten sposób wygodnie połączymy kanapę z szafkami, regałami i stołem, a możemy nawet wepchniemy wymarzony narożnik.

Lustra na ścianach

Wracamy do specyfik poruszanej przy połyskującej podłodze, czyli odbijanie światła. Możecie się zaskoczyć, jak kapitalne efekty da lustro powieszone naprzeciwko okna i jakie cuda może wyprawiać podczas uroczego, słonecznego dnia. Samo przeglądanie się w nim z promieniami muskającymi twarz sprawi, że to będzie jeden z przyjemniejszych momentów dnia.

Możecie rozważyć także wykończenie szafy z lustrzanymi frontami, aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Jeśli skusicie się na samo lustro, to warto pograć widowiskowo jego kształtem lub ramką. Przekonacie się, że modne, stylowe lustro będzie totalną ozdobą waszego salonu i nieustannie będzie przyciągać wzrok gości.

Pionowe wzory

Ten trik optyczny jest prosty, bo sprawia, że pomieszczenie wydaje się wyższe, a co za tym idzie obszerniejsze. Może to znacząco wpłynąć na dynamikę salonu, dlatego chociażby decydując się na zasłony, polecamy wzory pionowe albo po prostu jednolite i w jasnym kolorze, co również powinno osiągnąć swój efekt. Wszelkie tapety czy wariacje na ścianach podobnie wpisują się w ten schemat. Nie doda nam to centymetrów ani nie podniesie sufitu w praktyce, lecz optycznie na pewno pozostawi lepsze wrażenia.

Salon w stylu minimalistycznym i współczesnym z zieloną kanapą i telewizorem
Projekt: othe.studio

Pomysły na Aranżację Małego Salonu

Urządzanie małego salonu to wyzwanie, ale odpowiednie rozwiązania mogą sprawić, że przestrzeń stanie się funkcjonalna i stylowa. Kluczowe jest optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, dobór odpowiednich kolorów oraz zastosowanie przemyślanych dodatków i oświetlenia. Jasne barwy, dobrze dobrane meble oraz inteligentne rozmieszczenie światła mogą optycznie powiększyć wnętrze i nadać mu przytulny charakter.

Jakie kolory ścian sprawdzą się w małym salonie?

Neutralne, jasne barwy to zawsze dobry wybór, ponieważ rozjaśniają pomieszczenie i sprawiają, że wydaje się ono bardziej przestronne. Biel, beż, ecru czy delikatne szarości to klasyczne rozwiązania, które dodają wnętrzu lekkości. Jeśli jednak chcesz wprowadzić nieco koloru, subtelne pastelowe odcienie, jak pudrowy róż, jasna żółć czy mięta, mogą nadać wnętrzu świeżości i indywidualnego charakteru. Ważne, aby unikać ciężkich, ciemnych kolorów, które mogą przytłaczać niewielką przestrzeń.

Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w małym salonie?

Odpowiednie oświetlenie może całkowicie odmienić wygląd wnętrza. Warto połączyć różne źródła światła, aby móc dostosować atmosferę do różnych sytuacji. Główne oświetlenie z możliwością regulacji natężenia to praktyczne rozwiązanie. Dodatkowe lampy, takie jak kinkiety czy stojące lampy podłogowe, pomogą stworzyć przytulny klimat. Lustrzane powierzchnie i odbijające światło dodatki również optycznie powiększą przestrzeń.

Jakie dodatki sprawdzą się w małym salonie?

Dekoracje powinny być zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Rośliny doniczkowe nie tylko wprowadzą do wnętrza naturalny akcent, ale także oczyszczą powietrze i dodadzą świeżości. Jeśli lubisz relaks przy książce, stylowe półki lub regały mogą stać się nie tylko praktycznym miejscem do przechowywania, ale również ciekawym elementem dekoracyjnym. Poduszki, koce i dywany ocieplą wnętrze, a dobrze dobrane obrazy, plakaty lub ramki ze zdjęciami pozwolą nadać salonowi indywidualnego charakteru.

Co wybrać na ścianę w małym salonie?

Aby nadać wnętrzu osobisty charakter, warto ozdobić ściany dekoracjami, które mają dla Ciebie wartość. Może to być galeria rodzinnych zdjęć, pamiątki z podróży, obrazy, a nawet własnoręcznie wykonane dekoracje. Minimalistyczne półki na drobiazgi pozwolą uniknąć wrażenia chaosu, a duże lustro umieszczone na jednej ze ścian optycznie powiększy przestrzeń. Kluczem jest zachowanie balansu – mały salon powinien być przytulny, ale nie przeładowany zbędnymi elementami.

Dzięki odpowiednim wyborom, nawet niewielki salon może stać się komfortową i stylową przestrzenią, w której chętnie będziesz spędzać czas.


Źródła:

  1. https://www.researchgate.net/publication/249624229_Plants_in_the_WorkplaceThe_Effects_of_Plant_Density_on_Productivity_Attitudes_and_Perceptions ↩︎
Proplo
Jedyny serwis internetowy, który specjalizuje się w łączeniu osób projektujących wnętrza z klientami poszukującymi ich usług.