MAC STUDIO

Własna ekipa remontowa
Nietypowe pomieszczenia
Duże domy i mieszkania
Inteligentny dom
Wielbiciele roślin
Adres biura:
Białystok, podlaskie
Obszar działania
Możliwa praca w pełni zdalna,
Białystok
Style
art deco,
boho,
eklektyczny,
glamour,
japandi,
nowoczesny,
quiet luxury,
tradycyjny,
współczesny
Doświadczenie:
3 lata
Projektowane wnętrza
Wnętrza projektowane przez biuro projektowe w ramach oferowanych usług
projekt wnętrza domu/mieszkania
od 100zł | m2
projekt kuchni
od 100zł | m2
projekt salonu
od 100zł | m2
projekt łazienki/WC
od 100zł | m2
projekt sypialni
od 100zł | m2
projekt pokoju dziecka
od 100zł | m2
Skontaktuj się z biuro projektowe MAC STUDIO
Etapy współpracy nad projektem wnętrza
Dokładny przebieg projektu może być dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta
01
INWENTARYZAJA
Inwentaryzacja- pomiar w naturze projektowanych pomieszczeń istniejących, wraz z instalacjami i elementami charakterystycznymi, lub przetworzenie projektu budowlano- architektonicznego. Rzuty mieszkania od dewelopera nie stanowią wystarczającego źródła do stworzenia projektu wykonawczego. Na ich podstawie może powstać projekt koncepcyjny oraz wizualizacje. Etap projektu wykonawczego może powstać dopiero po faktycznej wizycie projektanta w celu zdjęcia wymiarów.
02
ANALIZA POTRZEB
Analiza potrzeb jest to ankieta, opisująca wstępne oczekiwania mieszkańców do poszczególnych pomieszczeń, na płaszczyźnie funkcjonalności, oczekiwań wizualnych, określa styl, oraz podstawowe materiały charakteryzujące przestrzeń
03
UKLAD FUNKCJONALNY
Rysunki 2d przedstawiające dostępne koncepcje zagospodarowania projektowanych pomieszczeniach, przesunięcie ścian. Powstają 2-4 wersje układów, z czego zostaje wybrany jeden i przetworzony na wersje ostateczna z 1 korektą. Po zaakceptowaniu wybranego układu nie można nanosić zmian, ponieważ zaburza to kolejne etapy projektowe. Zmiany po akceptacji, podlegają dodatkowym opłatom. Etap układu funkcjonalnego powstaję w oparciu o inwentaryzację wykonaną przed rozpoczęciem robót wykończeniowo-remontowych. Rysunki przedstawiają koncepcje poszczególnych pomieszczeń i docelowo niektóre wymiary mogą ulec zmianie w zależność od rozwoju kolejnych etapów projektu. Podane w projekcie wymiary stanowią podstawę do wyceny dalszych robót wykonawczych, przez co należy przyjąć tolerancje rozbieżności, wymiarów, które mogą powstać np. ze względu na technologie wybraną przez wykonawcę, aktualną dostępność materiałów, opłacalność zastosowania konkretnych technologii wykończeniowych, dostosowanych do sytuacji wynikających w trakcie trwania robót wykończeniowo remontowych. Inwestor zobowiązuje się do odpowiedzi w przeciągu maksymalnie 3 dni od otrzymania opracowania etapu, po tym okresie, czas określony na oddanie projektu może zostać przełożony.
04
WIZUALIZACJE KONCEPCYJNE
Wizualizacje koncepcyjne stanowią graficzne przedstawienie układu funkcjonalnego w przestrzeni 3d, na podstawie wybranej przez Inwestora wersji układu funkcjonalnego. Przedstawiają propozycję materiałów proponowanych przez Architekta, w jego graficznej interpretacji, bez szczegółowych opisów, nazewnictwa zastosowanych materiałów oraz podawania ich ilości. Powstają w jednej wersji, z możliwością jednej poprawki po uwagach Inwestora. Po zaakceptowaniu etapu nie można nanosić zmian, ponieważ zaburza to kolejne etapy projektowe. Zmiany po akceptacji, będą dodatkowo płatne. UWAGA! Wizualizacje przedstawiają graficzną interpretacje materiałów proponowanych do wnętrza, nie stanowią 100% odwzorowania ich wyglądu w rzeczywistości. Na ostateczny wygląd wizualizacji wpływa wiele czynników niezależnych od projektanta (np. dostępność tekstur od producentów, otwartość na współprace konkretnych marek, ustawienia kolorystyczne używanego wyświetlacza. Itd.. Modele 3d przedstawiające wyposażenie wnętrza, (np. kanapa, okap, umywalka) stanowią propozycje i przedstawiają typ proponowane wyposażenia, oraz wskazują maksymalny wymiar. Docelowo wyposażenie wybierane jest na etapie doboru materiałów spośród producentów dostępnych na rynku. Inwestor zobowiązuje się do odpowiedzi w przeciągu maksymalnie 3 dni od otrzymania opracowania etapu, po tym okresie, czas określony na oddanie projektu może zostać przełożony.
05
WIZUALIZACJE SZCZEGÓŁOWE
Wizualizacje szczegółowe, stanowią kolejny etap rozwijania wizualizacje koncepcyjnych. Mogą powstać w dwóch wersjach materiałowo- kolorystycznych ( np. w salonie jedna ze ścian jest różowa lub zamiennie, zielona). Zawierają dodatkowo, kłady ścian w kolorze z ogólnym opisem materiałów, i produktów użytych w wizualizacji z podstawowymi ich wymiarami, odnośnikami do stron katalogowych. Inwestor zobowiązuje się do odpowiedzi w przeciągu maksymalnie 3 dni od otrzymania opracowania etapu, po tym okresie, czas określony na oddanie projektu może zostać przełożony.
06
PROJEKT INSTALACJI
Projekt instalacji UWAGA! ZAKRES KONCEPCYJNY- zawiera podstawowe punkty elektryczne, niezbędnych do zasilania AGD, oraz punkty oświetleniowe zaproponowane w wizualizacji, bez doboru opraw oświetleniowych ZAKRES KOMPLEKSOWY- zawiera wszystkie punkty elektryczne, niezbędnych do zasilania AGD, oraz punkty oświetleniowe zaproponowane w wizualizacji, wraz z doborem opraw oświetleniowych i analizą do przygotowania punktów do wybranych opraw, oświetlenie dekoracyjne, wraz z lokalizacją transformatorów LED, oraz doborem osprzętu elektrycznego. - stanowi część określającą konkretne usytuowanie instalacji wpływających na wygląd i funkcjonalność wnętrza: - rozmieszczenie punktów oświetleniowych (wysokość, osie, opis) - rozmieszczenie łączników (wysokość, osie, opis) -rozmieszczeni gniazd wtykowych (wysokość, osie, opis, specyfikacja) - rozmieszczenie punktów wodno- kanalizacyjnych, klimatyzacji (wysokość, osie, opis) Opis instalacji wskazuję miejsca położenia przyłącza (osie, wysokość, komentarz), bądź położenie sprzętów wymagających dedykowanych gniazd wtykowych (np. zmywarka), nie przedstawia projektu ułożenia przewodów, rozprowadzenia rur i nie jest projektem branżowym budowlanym. Inwestor zobowiązuje się do odpowiedzi w przeciągu maksymalnie 3 dni od otrzymania opracowania etapu, po tym okresie, czas określony na oddanie projektu może zostać przełożony.
07
PODSTAWOWY DOBÓR MATERIAŁÓW
Podstawowy dobór materiałów- wskazanie konkretnych elementów wraz z producentami, wskazaniem wymiarów, oraz ogólny zarys zapotrzebowania ilościowego materiałów wykończeniowych wnętrza, użytych w ostatecznej wersji wizualizacji. (Płytki ceramiczne, płyty meblowe, numery farb z wybranych palet profesjonalnych, wykończenie podłóg) Wybranych mebli, oraz elementów oświetlenia występującego w wizualizacjach. UWAGA! Podawane zestawienia ilościowe materiałów, stanowią zestawienia powierzchni i szacunkowy zapas sugerowany przez projektanta, są orientacyjne, gdyż są zależne m.in. od sposobu realizacji, zaplecza maszynowego wykonawcy, oraz braku możliwości szczegółowych szacunków odpadów i nieplanowanych uszkodzeń materiałów, wynikających np. z wad produktów, pasowania wzorów, nieprawidłowego transportu it
08
PROJEKT WYKONAWCZ
Projekt wykonawczy zawiera szczegółowe opisy oraz wymiary elementów wnętrz, z uwzględnieniem wybranych materiałów. -Wskazówki dotyczące ułożenia płytek ceramicznych w łazienkach, wraz z wymiarami i sugerowanym wykorzystaniem docinek. Szczegółowe opisy zabudów meblowych, wraz z przykładem ułożenia półek oraz zastosowaniem systemów meblowych znajdujących się wewnątrz zabudowy. - Wkłady do organizacji szuflad i półek w kuchni/ łazience/ garderobie - Detale wykonawcze połączeń materiałowych, np. łączenie 2 materiałów wykończenia posadzki -Projekt sufitów podwieszanych/ napinanych -Autorskie rozwiązania wykończeniowo/ materiałowe/ instalacyjne Powstały projekt wykonawczy powstaję w oparciu o inwentaryzacje wykonaną przed rozpoczęciem robót wykończeniowo remontowych. Rysunki przedstawiają konkretne wybrane rozwiązania poszczególnych pomieszczeń, oparte na przykładach produktów, lub przyjętych norm ergonomicznych danego wyposażenia. Przyjęte wymiary konkretnych rozwiązań oparte są na ogólnie przyjętych normach ergonomii, uśrednionej o wzrost przeciętnego człowieka (175 cm), chyba, że ustalono inaczej. Podane w projekcie wymiary stanowią podstawę do wyceny dalszych robót wykonawczych. Należy przyjąć tolerancje rozbieżności wymiarów, które mogą powstać np. ze względu na technologie wybraną przez wykonawcę, aktualną dostępność materiałów, opłacalność zastosowania konkretnych technologii wykończeniowych, dostosowanych do sytuacji wynikających w trakcie trwania robót wykończeniowo remontowych, oraz przy ogólnie przyjętych normach technologicznych wykonania instalacji. Inwestor może zgłaszać poprawki, oraz uwagi do 5 dni, po otrzymaniu projektu, w wersji cyfrowej, po czym następuje wydruk i rozliczenie całkowitej kwoty projektu.
09
SZCZEGÓŁOWY WYBÓR MATERIAŁÓW (SPOTKANIE)
Szczegółowy wybór materiałów, zawiera dodatkową możliwość wersyjności, niektórych materiałów wykończeniowych. Proponowane zamienniki, lub zastępstwa. Opisują dodatkowe detaliczne elementy wykończenia, przykładowo takie 3/6 jak: fugi i silikony do płytek ceramicznych, uchwyty meblowe, oprawy gniazd wtykowych, klamki, oraz łączenie konkretnie wybranych materiałów wraz z opisem technologii wykonania. Zestawienia ilościowe oraz wsparcie przy wyborze i zamówieniach wyposażenia oparte o współprace z podmiotami zewnętrznymi. UWAGA! Podawane zestawienia ilościowe materiałów, stanowią zestawienia powierzchni i szacunkowy zapas sugerowany przez projektanta, są one orientacyjne, gdyż ich wykorzystanie uzależnione jest m.in. od sposobu realizacji, zaplecza maszynowego wykonawcy, oraz braku możliwości szczegółowych szacunków odpadów i nieplanowanych uszkodzeń materiałów, wynikających np. z wad produktów, pasowania wzorów, nieprawidłowego transportu i innych czynników zewnętrznych.
MAC STUDIO MARTA KOJŁO Wyślij wiadomość

MAC STUDIO, zajmuję się wnętrzem architektury. Zaprojektuj ze mną przestrzeń mieszkalną, lokal użytkowy lub niepowtarzalny mebel. Jesteśmy biurem który kładzie duży nacisk na kontakt z klientem, wszytsko wyjaśniając, tak abyś na każdym etapie realizacji mógł podjąć najlepsza decyzję dla Twojego wnętrza.

Wróć na górę
Zamknij Zamknij