1053

Nietypowe pomieszczenia
Małe pomieszczenia
Duże domy i mieszkania
Rodziny z dziećmi
Single
Obszar działania
Możliwa praca w pełni zdalna,
Sosnowiec,
Bytom,
Chorzów,
Częstochowa,
Dąbrowa Górnicza,
Gliwice,
Jaworzno,
Jastrzębie-Zdrój,
Katowice,
Kraków,
Ruda Śląska,
Rybnik,
Tychy,
Zabrze
Style
boho,
eklektyczny,
japandi,
minimalistyczny,
nowoczesny,
prowansalski,
quiet luxury,
rustykalny,
soft minimalizm,
współczesny
Doświadczenie:
3 lata
Projektowane wnętrza
Wnętrza projektowane przez biuro projektowe w ramach oferowanych usług
projekt wnętrza domu/mieszkania
od 100zł | m2
projekt kuchni
1800zł | projekt
projekt salonu
1200zł | projekt
projekt łazienki/WC
1500zł | projekt
projekt sypialni
1200zł | projekt
projekt pokoju dziecka
1200zł | projekt
projekt innego pomieszczenia
600zł | projekt
Skontaktuj się z biuro projektowe 1053
Etapy współpracy nad projektem wnętrza
Dokładny przebieg projektu może być dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta
01
Niezobowiązujący kontakt
Wymiana maili czy rozmowa telefoniczna, w trakcie której omawiamy podstawy współpracy, zakres prac projektowych,odpowiedzi na wszelakie pytania Klienta, jakie mogą się pojawić. Spotkanie to jest bezpłatne i niezobowiązujące. Nie omawiamy dokładnych wytycznych do projektu. Jeśli Klient podejmie decyzję o współpracy, podpisujemy umowę na projekt, która jest gwarancją rozpoczęcia prac projektowych w ustalonym, dostępnym terminie.
02
Pierwsze spotkanie
Ustalamy potrzeby, gust, budżet Klienta – i wstępnie omawiamy, jak miałoby wyglądać jego wymarzone wnętrze. Natomiast Klient ma czas by dopytać o konkretne rozwiązania, praktyczność rozważanych materiałów, możliwości ustalonego budżetu. Pierwsze spotkanie może się odbyć na inwestycji ( i poprzedzać inwentaryzację), w dowolnej kawiarni w Sosnowcu lub też na skypie. Opiera się na omówieniu zebranych przez klienta inspiracji oraz odpowiedzi na bardzo, bardzo liczne pytania zadane przeze mnie. Prowadzi do spisania wytycznych projektowych, które są później przesyłane mailowo Klientowi do zatwierdzenia lub ewentualnego uzupełnienia. Takie wytyczne są później bazą do wszystkich następnych etapów projektu.
03
Inwentaryzacja
Inwentaryzacja to pomiar mieszkania / domu z natury, który przede wszystkim jest istotny dla dokładnego przygotowania rysunków wykonawczych. W przypadku projektów na terenie Sosnowca i okolic, wykonuję inwentaryzacje w ramach ceny projektu. W przypadku projektów poza tymi rejonami, pracuję najczęściej na rzutach deweloperów lub/i pomiarach dostarczonych przez Klienta. Na życzenie Klienta możemy przygotować podrys i wytyczne pod wykonywaną przez niego inwentaryzację lub wykonać ją samodzielnie poza obszarem Sosnowca za dodatkową opłatą, ustalaną indywidualnie.
04
Układy funkcjonalne
Układ funkcjonalny to rzut pomieszczenia z góry, ze ścianami, meblami i podstawowymi elementami wyposażenia wnętrza. Zwykle proponuje 3-4 aranżacje dla każdego pomieszczenia, by pokazać ich potencjał. W zależności od potrzeb, aranżacje mogą być zaproponowane według podstawowego układu pomieszczeń lub mogą przewidywać przesunięcia ścian, wydzielenia dodatkowych pokoi, zmiany większe i mniejsze. Aranżacje przesyłam mailowo do Klienta i po otrzymaniu wytycznych dotyczących tego, co w której aranżacji podobało się najbardziej – tworzę aranżację ostateczną, będącą połączeniem poprzednich. Gdy otrzymam akceptację, przechodzę do tworzenia wizualizacji.
05
Wizualizacje
Najbardziej oczekiwana część projektu przez Klientów, dlatego przywiązuję dużą uwagę do tego, aby wizualizacje były jak najbardziej fotorealistyczne i wiernie odwzorowywały to co zaprojektujemy i to, jak wnętrze będzie wyglądało po jego wykończeniu. Począwszy od kolorów, przez dobór materiałów, projektowanie mebli, dobieranie oświetlenia. Całość koncepcji jest oparta na omówionych wcześniej inspiracjach, wytycznych projektowych oraz zaakceptowanej aranżacji. Co ważne, już na etapie wizualizacji dobieramy konkretne wyposażenie tak, by miało szansę wpasować się w gust i budżet klienta. Nie umieszczam na wizualizacjach przypadkowych mebli czy lamp, nad którymi później, w trakcie realizacji, trzeba się zastanawiać – skąd je wziąć i jakim cudem mają się zmieścić w budżecie.
06
Szkic budżetu
Szkic budżetu bierze pod uwagę szacunkowe koszty robocizny oraz mebli na zamówienie, a także ceny wybranych mebli i wyposażenia, które zostały pokazane na wizualizacjach. Dzięki takiemu szkicowi Klientowi łatwiej poruszać się po kosztach, jest w stanie stwierdzić, czy w coś chce zainwestować mniej lub więcej. Chętnie pokażę również próbki wybranych materiałów oraz wzorniki
07
Dokumentacja techniczna
Po zaakceptowaniu wizualizacji przez Klienta, możemy przechodzić do rysunków wykonawczych. Są to szczegółowe, rysunki 2d, które pozwalają ekipie remontowej, stolarzowi i wykonawcom zrealizować projekt tak, by wyglądał jak na wizualizacjach. W skład rysunków wykonawczych wchodzą: rzut aranżacji rzut ścian – wyburzenia rzut ścian – układ docelowy rzut sufitów rzut elektryki rzut hydrauliki rzut podłóg rzut z zaznaczeniem kolorystyki ścian dokładne kłady kuchni dokładne kłady łazienki widoki ważniejszych ścian rysunki wykonawcze mebli na zamówienie
08
Lista produktowa
Lista ta zawiera wszystkie produkty (materiały, meble, lampy itd.), które są potrzebne do realizacji projektu. Propozycje zawsze są identyczne lub zbliżone do tych z wizualizacji. Zawsze staram się proponować produkty sprawdzonych producentów, ze znanych sklepów stacjonarnych i internetowych. Nie ograniczam się do ich wąskiego grona, ale też staramy się nie proponować Klientom zupełnie przypadkowych produktów o nieznanej jakości. Oczywiście ostateczna decyzja o zakupie produktu z listy lub spoza niej jest decyzją Klienta, stworzona przeze mnie lista wyposażenia ma być z założenia pomocna, a nie obligatoryjna. W praktyce lista wyposażenia to długa tabela zawierająca: – kategorię produktu; – nazwę konkretnego proponowanego produktu; – link do strony producenta lub sklepu, gdzie można produkt zamówić; – zdjęcie; – przybliżoną potrzebną ilość (w sztukach lub metrach kwadratowych) – przybliżoną dlatego, że każdą ilość należy sprawdzić na budowie; – przybliżoną cenę (ceny podaję ze sklepów internetowych i stron producentów, mogą nie zawierać kosztów dostawy czy ewentualnych innych dodatkowych kosztów, mogą się również zmieniać w czasie). Umieszczam również listę elementów, których specyfikacja nie obejmuje. Będą to na przykład: żarówki, dodatki dekoracyjne, koszty transportów, elektronika, materac, osprzęt, AGD (chyba, że klient prosi o dobór AGD).
1053 Kinga Wyspiańska Wyślij wiadomość

Jednoosobowe biuro projektowe, działam na terenie całej Polski, ale to głównie na Śląsku zbieram zlecenia na szereg usług, które mam w ofercie. Oprócz doskonałych projektów cechuje mnie opieka nad całym procesem i klientem, tak aby żadna kwestia nie pozostała bez omówienia.

Wróć na górę
Zamknij Zamknij